Mykolo Romerio universiteto (MRU) Sūduvos akademijoje (SUA) vyko susitikimas-edukacija „Matau kitaip“, kuris skirtas susipažinti su regos negalios specifika bei mokytis padėti šią negalią turinčiam žmogui. Pažinimas – svarbus žingsnis siekiant užtikrinti, kad visuomenė būtų atsakinga, jautri ir empatiška, padedanti žmonėms su negalia jaustis priimtiems bei įvertintiems.
Susitikimą-edukaciją organizavo MRU Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto partneris – Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, kuri įgyvendina projektą Švietėjiškų renginių ciklas „Už teisę kurti ir būti savimi“. Juo yra siekiama kuo daugiau visuomenės narių supažindinti su įvairias negalias turinčiais žmonėmis, jog būtų galima kuo geriau suprasti kiekvieno žmogaus unikalumą bei poreikius, juos priimti ir gebėti padėti.
Edukacinio užsiėmimo metu SUA bendruomenės nariai susipažino su regos negalios specifika. Jiems buvo paaiškintos sąvokos, kurias vartojant žmogus su negalia jaučiasi nejaukiai, aptarta, kada neregiui reikia padėti, o kokias veiklas jis gali atlikti pats.
SUA bendruomenės atstovai aktyviai dalyvavo edukacijoje, kurios metu gilinosi, ką iš tiesų reiškia matyti kitaip. Jie pabuvo nematančio žmogaus situacijoje, susipažino su Brailio raštu, pabandė juo skaityti ir rašyti. Užsiėmimo dalyviai sužinojo, kaip regos negalią turintys žmonės naudojasi mobiliuoju telefonu, skaito knygas, atlieka įvairius buities darbus. Dalyviai užrištomis akimis turėjo atpažinti daiktus juos liesdami, rasti kelią naudodamiesi baltąja lazdele ir kt.
Po edukacijos renginio organizatoriai susitiko su MRU SUA dekane dr. Raimonda Bogužaite ir aptarė tolesnio bendradarbiavimo galimybes, siekiant įgyvendinti įtraukaus ugdymo projektus Sūduvos regione.
MRU Sūduvos akademijos informacija





