EUROPOS SĄJUNGOS LĖŠOMIS FINANSUOJAMAS PROJEKTAS „STEAM CENTRŲ VEIKLOS PLĖTRA“
Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (toliau – LINEŠA) kartu su partneriais Vilniaus Universitetu, Klaipėdos Universitetu, VšĮ Mokslo ir inovacijų sklaidos centru, Panevėžio švietimo centru, Alytaus kolegija, Marijampolės kolegija, Telšių švietimo centru, Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centru bei Utenos švietimo centru įgyvendina projektą „STEAM centrų veiklos plėtra”, projekto kodas 10-016-P-0001. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (EGADP) lėšomis.
Projekto tikslas – sukurti efektyviai veikiantį STEAM centrų tinklą.
Pagrindinė veikla – sukurti mokinių ir mokytojų kompetencijų tobulinimo programą, įgyvendinančią STEAM ugdymo ekosistemą, paremtą įveiklintų STEAM ugdymo atviros prieigos centrų, sustiprinto STEAM mokyklų tinklo bei įgalintų STEAM ambasadorių (inovatyvių mokytojų) tinklaveika.
Projekto trukmė – iki 2026 metų balandžio 30 d.
Veiklos įgyvendinimui skirtas 7017524,73 Eur finansavimas.
STEAM centrų veiklos plėtra tiesiogiai susijusi su Plėtros programos pažangos priemonės tikslu – sudaryti mokymuisi palankias sąlygas visose Lietuvos mokyklose, padėti mokiniams atskleisti savo potencialą ir gabumus, kad jie kuo sklandžiau prisitaikytų kintančioje aplinkoje, o vėlesniu etapu ir darbo rinkoje. Taip pat labai svarbu stiprinti mokytojų pasirengimą dirbti pagal atnaujintas bendrąsias programas naudojantis STEAM centrų metodine ir infrastruktūros pagalba.
https://steamlt.lt/
Marijampolės regioninis STEAM atviros prieigos centras
Šaunioji STEAM Marijampole komanda skatina pasinerti į žinių, nuotykių ir atradimų pasaulį Marijampolės regioniniame STEAM atviros prieigos centre ir kviečia į pristatomąją ekskursiją po centro laboratorijas su slaptuoju agentu 007 Džeimsu Bondu.
Sužinoki kokia Paslapčių atrakinimo įranga buvo panaudota įminant atradimų Lagamino mįslę ir tapk ateities kūrėju!
STEAM ugdymas – integralus, į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą kreipiantis mokinių gebėjimų ugdymas gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos kontekste.
Kviečiame į STEAM centro užsiėmimus registruotis internetu bei konsultuotis tel. nr. +370 658 71692
Išsamiai apie STEAM centrą ir jame siūlomas veiklas, naujienas ir kitą aktualią bei svarbią informaciją, rasite informaciniame leidinyje.
Išsamiai apie projektą STEAM klasė 7, rasite čia.
STEAM akronimas
- S – SCIENCE (mokslas)
- T – TECHNOLOGY ( technologijos)
- E – ENGINEERING (inžinerija)
- A – ART (menas)
- M – MATHEMATICS (matematika)
Projektas „ Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“
Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis (09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)
Projekto tikslas: didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą, modernizuojant gamtos ir technologinių mokslų bei nuotolinio mokymo(si) aplinką
Projekto uždavinys: modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką
Projekto partneriai: visos šalies savivaldybės, valstybinės bendrojo ugdymo mokyklos, švietimo pagalbos įstaigos, kolegijos ir universitetai
Projektui įgyvendinti skirta: 24 065 118,47 eurų. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų
Projekto vykdymo laikotarpis: 2017 m. kovas – 2022 m. gruodis
STEAM centrų veikla
Įgyvendinant projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ kuriami regioniniai gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo (STEAM) atviros prieigos centrai. Jie suteikia modernias galimybes mokytis gamtos ir technologinių mokslų, inžinerijos ar matematikos septyniuose šalies regionuose: Alytuje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose ir Utenoje. Regioniniuose centruose įrengiamos standartizuotos gamtos mokslų, inžinerijos, robotikos, IT laboratorijos, kuriose mokiniai atlieka tiriamuosius darbus pagal bendrųjų ugdymo programų reikalavimus ir aukštesnius savo gebėjimus, skirtingus poreikius, vykdo tiriamąsias veiklas, susijusias su atitinkamo regiono specifika ir to krašto prioritetais.
Nuo 2021 m. rudens STEAM atviros prieigos centrai palaipsniui atveria duris pirmiesiems savo lankytojams. Daugiau informacijos apie centrų veiklą rasite http://steamlt.lt/.
Mokyklų aprūpinimas
Nemaža dalis projekto veiklų ir lėšų skirtos aprūpinti mokyklas gamtos pažinimo, chemijos ir fizikos mokymo priemonėmis, elektroninėmis mokymo priemonėmis, laboratoriniais indais, kompiuterine technika, kompiuteriais nuotoliniam mokymuisi ir kt. Projekto metu:
- Bendrojo ugdymo programą vykdančioms mokykloms nupirktos gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonės ir įranga. Mokymo priemonių ir įrangos komplektai skirti 1–4 ir 5–8 klasėms;
- parengtos gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonių ir įrangos panaudojimo ugdymo procese metodikos;
- mokyklos aprūpintos kompiuterine įranga nuotoliniam mokymui(si).
Atnaujinus 1–8 klasių mokinių tiriamosios ir praktinės veiklos aplinką, praturtinus mokymo(si) procesą naujomis priemonėmis gerėja mokinių ugdymo kokybė ir jų pasiekimai, aktyviau ugdymo procese naudojamas skaitmeninis ugdymo turinys. Projekto lėšomis parengtos metodikos padeda tikslingiau naudoti mokymo priemones ir įrangą atliekant įvairius eksperimentus, tyrimus, bandymus, laboratorinius darbus. Jie skatina mokinių susidomėjimą gamtos ir technologiniais mokslais, tikimasi, kad ateityje tai didins ir šių mokslų potencialą bei būsimų technologijų ir gamtos mokslų specialistų skaičių.
Projektą įgyvendina
Centro veiklos tikslai ir uždaviniai
Centro veiklos tikslai:
- Ugdyti mokinius kaip ateities STEAM mokslų sričių tyrėjus, inovacijų kūrėjus ir diegėjus, naujų aukštos pridėtinės vertės produktų bei paslaugų kūrėjus ir gamintojus, stiprinant dalykines ir tarpdalykines, kūrybiškumo, iniciatyvumo, verslumo ir lyderystės kompetencijas, reikalingas jų sėkmingai profesinei karjerai;
- Ugdyti mokinių kompetencijas, gerinti pasiekimus ir stiprinti praktinius gebėjimus STEAM mokslų srityse;
- Ugdyti inovacijų kultūrą, skatinant mokinių ir visuomenės domėjimąsi STEAM mokslų naujausiais išradimais, su jais susijusių pramonės šakų pasiekimais bei vystymo galimybėmis Lietuvoje ir pasaulyje;
- Tobulinti mokytojų kompetencijas STEAM mokslų srityse.
Centro veiklos uždaviniai:
- skatinti mokinių domėjimąsi ir pasirengimą mokytis ar studijuoti STEAM mokslų srityse, sukurti sąlygas gerinti ugdymo(si) kokybę;
- ugdyti mokinių žinių integravimo ir taikymo, iniciatyvumo, verslumo ir lyderystės kompetencijas mokslinių tyrimų ir techninės kūrybos srityse;
- sukurti STEAM mokslinių tyrimų ir techninės kūrybos mokomąsias aplinkas, kurios būtų aprūpintos šiuolaikinėmis technologijomis ir būtų viešai prieinamos;
- tobulinti mokytojų dalykinę, mokslinių tyrimų ir techninės kūrybos kompetencijas STEAM mokslų srityse;
- vykdyti mokinių profesinį orientavimą;
- populiarinti STEAM mokslinių tyrimų, inovacijų ir techninės kūrybos, ypač Lietuvos sumaniosios specializacijos srityse, laimėjimus.
STEAM centrai Lietuvoje
Lietuvoje įkurta 10 centrų:
- 3 metodiniai (Vilnius, Kaunas, Klaipėda);
- 7 regioniniai (Alytus, Marijampole, Panevėžys, Šiauliai, Tauragė, Telšiai, Utena).
Marijampolės regioninis STEAM APC įsteigtas Marijampolės kolegijoje.
Teikiamos paslaugos Marijampolės, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio , Kalvarijos, Šakių savivaldybėms.
Centruose vykdomos formaliojo ugdymo veiklos ir neformalusis mokinių švietimas.
Centruose veikia 2 – 4 laboratorijos:
standartizuotos: biologijos- chemijos, fizikos-inžinerijos, robotikos-IT,
specializuotos:
Alytuje – Maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo;
Marijampolėje – Kūrybiškumo ir medijų;
Panevėžyje – STEAM dirbtinio intelekto;
Šiauliuose -Sveikatos technologijų ir gyvenimo kokybės;
Tauragėje – Tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energetikos;
Utenoje – Astrofizikos, aerokosmonautikos.
Marijampolės STEAM centro kūrimo partneriai
- Projektą inicijavo LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
- STEAM centrų kūrimą koordinuoja Koordinavimo taryba prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
- Nacionalinė švietimo agentūra vykdydama ES paramos projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (nuo 2019 m. kovo mėn.).
- Partneriai: Alytaus ir Marijampolės kolegijos, Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, Panevėžio m., Tauragės raj., Telšių raj. ir Utenos raj. savivaldybės kartu su savo įkurtais švietimo centrais, Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centru.
- Kiti projekto partneriai: Marijampolės savivaldybė, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno technologijos universitetas, Kauno prekybos, pramonės ir amatų Marijampolės Filialas.
Numatyti įsteigti etatai
Įsteigti etatai:
- STEAM centro vadovas;
- Administratorius;
- Metodininkai;
- Laborantai;
- Buhalteris.
Ugdymo organizavimas
- Kiekvienoje laboratorijoje yra 15 darbo vietų mokiniams ir viena mokytojui.
- Formalaus užsiėmimo trukmė nuo 1 iki 3 val.
- Tas pats mokinys per vieną dieną gali integruotai dalyvauti dvejuose užsiėmimuose, dvejose skirtingose laboratorijose.
- Užsiėmimai skirti 1-12 kl. moksleiviams.
Standartizuota Mechatronikos/IT laboratorija.
Edukacinės veiklos užsiėmimai:
Robotų programavimas Matematinė navigacija labirinte (9–10 kl.)
Kas toliausiai nušokuos (4-6 kl.)
Robotas-šikšnosparnis (5-8 kl.)
Kuriame žingsniamatį (6-12 kl.)
Efektyviausia roboranka (6-10 kl.)
Tiriamųjų darbų užsiėmimai (2 val.):
Stebėsite ar tapsite stebimi! (11–12 kl.)
Perkelk žmogaus pojūčius į robotą (9–10 kl.)
Mikrovaldiklių valdovai grupė „Little Monster Crazy Band“ (7-8 kl.)
Mikrovaldikliai mitų griovėjai (7-8 kl.)
Tiriamųjų darbų užsiėmimai (3 val.):
STEAM klasė 7: Robotų programavimas: Atsargiai – Virusas!
Mechatronikos laboratorijoje yra priemonės, skirtos eksperimentuoti, naudojant elektronikos, robotikos konstravimo rinkinius, nagrinėti informacinių technologijų, fizikos (elektra), technologijų (elektronikos programa) temas. Specialus eksperimentavimo stalas robotikai.
Trumpas priemonių sąrašas: stacionarūs kompiuteriai su monitoriais, elektronikos mokomieji rinkiniai, mikrovaldiklių rinkiniai, robotikos konstruktoriai ir mokomieji rinkiniai, mikrokompiuteriai eksperimentavimui, įvairūs elektronikos komponentai (varikliai, jutikliai) mechatroninių sistemų prototipavimui, matavimo testavimo įranga, konstravimo priemonės, paprastų įtaisų konstravimo rinkiniai, IR termometrai, žaliosios energetikos rinkiniai, apšvietos matavimo prietaisai.
Standartizuota Gamtamokslinė laboratorija
Edukacinės veiklos užsiėmimai:
Raudonojo kopūsto chemija (7-8 kl.)
Pamatyk mitozę svogūno šaknies galiuke (7-8 kl.)
Nematomas mikropasaulis (1-4 kl.)
Krakmolas aplink mus (7-8 kl.)
Kodėl augalų lapai žali (9-12 kl.)
Augalų pigmentų atskyrimas plonasluoksnės chromatografijos būdu (9-12 kl.)
Ar visų šulinių vanduo tinkamas gerti (5-8 kl.)
Ar bičių medus tikrai bičių? (7-12 kl.)
Kokiu būdu galima identifikuoti skirtingus vaistus? (11-12 kl.)
Kolorimetrija: Ar galime nustatyti tirpalo koncentraciją? (11-12 kl.)
Kas gyvena samanose? (5-6 kl.)
Pažintinės edukacijos su bandymų demonstracijomis:
Magiškai žydinčios gėlės (1-2 kl.)
Kodėl reikia saugoti medžius? (1-2 kl.)
Kodėl reikia saugoti medžius? (3-4 kl.)
Tiriamųjų darbų užsiėmimai (2 val.):
Kokia šviesa skatina fotosintezės procesą (11-12 kl.)
Cheminių medžiagų kelionės ląstelėje (9-10 kl.)
Tiriamųjų darbų užsiėmimai (3 val.):
Pamatyk DNR, ištirk ją ir sužinosi, kur pradingo septyntaškė (11-12 kl.)
Kristalų mikropasaulis (7-8 kl.)
Fotosintezė fotoelektrai kaip įveiklinti augalų pigmentus (11-12 kl.)
STEAM klasė 7: Bakterijos ir virusai: kas yra kas?
Gamtamokslinėje laboratorijoje esanti įranga:
- Mikroskopai, mikroskopavimo priemonės;
- Spektrofotometras;
- Biomolekulių tyrimo įranga (horizontalios elektroforezės aparatas, gradientinis termocikleris, transliuminatorius, reguliuojamo tūrio pipetės, erdvė steriliam darbui);
- Distiliatorius;
- Džiovinimo spinta;
- Sauso oro inkubatorius;
- Duomenų surinkimo moduliai su sensoriais (pH, deguonies, CO2);
- Laboratoriniai indai ir kita.
FabLab (skaitmeninės gamybos technologijų erdvė)
Fablab – Speciali skaitmeninės gamybos technologijų erdvė. Stalai/darbastaliai, skirti įrangai išdėstyti spintos priemonėms, medžiagoms sudėti.
Trumpas priemonių sąrašas: 3D spausdintuvai, 2D lazerinė pjaustyklė su priedais, 2D vinilo plėvelės pjaustyklė, universalios medžio pjovimo staklės, dulkių surinkimo įrenginys. Kompiuteriai įrangos valdymui.
Kūrybiškumo ir medijų specializuota laboratorija
Edukacinės veiklos užsiėmimai:
Iškalbingiausi kompozicijos elementai (5-8 kl.)
Iškalbingiausi kompozicijos elementai (1-4 kl.)
Įkvėpk gyvybę piešiniui (7-12 kl.)
Tiriamųjų darbų užsiėmimai (3 val.):
Šviesa – pagrindinis fotografijos veikėjas (9–10 kl.)
Pats sau režisierius (9–12 kl.)
Ne tik sukursiu, bet ir pagaminsiu! (7–12 kl.)
Lazeris ne tik šviečia, bet ir pjauna! (11-12 kl.)
Iškalbingiausi kompozicijos elementai (9-12 kl.)
STEAM klasė 7: Atsargiai, virusai puola!
Laboratorijoje naudojama įranga:
- 3D spausdintuvas ir eksploatacinės medžiagos, stacionarus kompiuteris, nešiojamas kompiuteris, multimedija. 3D modeliavimo programinė įranga (Autodesk 123 Design);
- dronas, 360 laipsnių kampu filmuojanti ir fotografuojanti vaizdo kamera, kameros priedai, filmavimo kameros bėgeliai, fotoaparatas, trikojis stovas, stacionarus kompiuteris, nešiojamas kompiuteris. Programinė įranga vaizdo apdorojimui (VideoPad);
- grafinė planšetė, kompiuteris, spausdintuvas. Programinė įranga grafinių vaizdų kūrimui ir apdorojimui (SmoothDraw);
- plastikinis fonas, fono pakabinimo sistema, atšvaitas, fotoaparatas, objektyvas fotoaparatui, trikojis stovas, stabilizatorius, šviesos matuoklis, nešiojamas šviesų komplektas, kompiuteris, Programinė įranga (jAlbum);
- kompiuteris, ausinės, mikrofonas, belaidžių mikrofonų sistema, garso pultas, garso kolonėlės. Programinė įranga garso apdorojimui (Audacity).
Planuojamos centro kūrimo veiklos
- Komandos suformavimas. Centro darbuotojų atranka.
- Projekto ir centro pristatymas savivaldybių administracijoms ir švietimo įstaigoms.
- Papildomų priemonių tiriamiesiems darbams vykdyti pirkimai.
- Komunikacija su esamais partneriais, potencialių partnerių paieška.
- Centruose dirbsiančių metodininkų mokymai (2021 m. ruduo).
- Regiono pedagogų mokymai.
Veiklos modelis
-
Naujienos
-
Centro komanda
-
PROJEKTAS „MOKYKLŲ APRŪPINIMAS GAMTOS IR TECHNOLOGINIŲ MOKSLŲ PRIEMONĖMIS“ (NR. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)
-
Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas projektas „STEAM centrų veiklos plėtra”
-
STEAM stiliaus vadovas
-
Programa „STEAM asistentas“ startavo su trenksmu
STEAM centre moksleiviai tyrinėjo mikroorganizmų pasaulį
Lietuvos regioniniai ir metodiniai STEAM atviros prieigos centrai dalijasi gerąja patirtimi
STEAM centro metodininkai tobulinasi kvalifikaciniuose mokymuose
Sūduvos regiono pedagogai stiprino STEAM ugdymo kompetencijas
STEAM centro metodininkai stiprina savo profesines kompetencijas
Stovykla „Vasara su STEAM“ – kupina STEAM mokslų sričių veiklų ir technologinių naujovių pritaikymo
STEAM iššūkis įveiktas: STEAM 7-oko ženkleliai išdalinti
Lietuvos STEAM centrų tinklo atstovai stiprino STEAM žinias dalindamiesi patirtimis
Marijampolės kolegijos STEAM centro komanda dalyvavo atvirų durų dienoje Kazlų Rūdoje
Marijampolės miesto gyventojai ir svečiai turėjo galimybę pasinerti į STEAM pasaulį
STEAM centre mamos turėjo galimybę pažinti kitokį jų vaikų ugdymą
STEAM centre su pedagogais dalijamasi gerąja STEAM metodikos pritaikymo patirtimi
STEAM centras kviečia į edukacijas, skirtas mamoms ir vaikams
Marijampolės STEAM centre prasidėjo dar vienas Erasmus+ projektas
STEAM centre į ugdymo procesą žiūrima kitaip
STEAM centre startavo „STEAM klasė 7“ projekto veiklos
Mokinių mokomosios bendrovės įkūnija savo verslo idėjas Marijampolės STEAM centre
Marijampolės STEAM centre STEAM mokslų sričių įgūdžius ugdosi ir Vilkaviškio rajono moksleiviai
STEAM centrą aplankė istorijos mokytojai iš visos Lietuvos
STEAM centre lankėsi Kalvarijos savivaldybės atstovės: aptartos bendradarbiavimo galimybės
STEAM centre moksleiviams padedama pasiruošti olimpiadoms
STEAM centre lankėsi Vilkaviškio rajono savivaldybės atstovės: aptartos bendradarbiavimo galimybės
STEAM centro atstovai profesines kompetencijas tobulino Airijoje
Įvyko pirmieji STEAM užsiėmimai Šakių r. savivaldybės moksleiviams
STEAM centrai dalijasi gerąja patirtimi: išvyka į Utenos STEAM centrą
Marijampolės regioninio STEAM atviros prieigos centro veikla pristatyta nacionaliniu mastu
Socialiniai partneriai turėjo galimybę įvertinti STEAM ugdymo patirtį
STEAM centre yra sudaromos sąlygos realizuoti Mokinių mokomųjų bendrovių idėjas
STEAM centro laboratorijose modeliuojama, tiriama ir analizuojama
Marijampolės STEAM centro atstovai dalyvavo STEAM centrų susitikime Vilniuje
STEAM centras kviečia į kalėdinius edukacinius užsiėmimus
STEAM centro metodininkai prisideda prie TŪM laborantų parengimo
STEAM centro laboratorijose vienos populiariausių veiklų – Cheminė mozaika ir 3D modeliavimas
STEAM centre moksleiviai gilina žinias simetrijoje ir susipažįsta su cheminiais procesais
STEAM centre savo kompetencijas tobulino chemijos mokytojai
STEAM centre startavo programa „STEAM asistentas“
Lapkričio 8-ąją yra minima STEAM diena
Įvyko ketvirtasis Erasmus+ „STEAM Developing literacy“ projekto dalyvių susitikimas
STEAM centre galima ugdytis STEAM mokslų sričių kompetencijas su inovatyviomis ugdymo priemonėmis
STEAM centro Gamtamokslinėje laboratorijoje vykdomi tiriamieji darbai
STEAM centre užsiėmimai pritaikomi pagal atitinkamas kalendorines dienas ir jų minėjimus
STEAM centre STEAM ugdymo veiklos yra pritaikomos pagal moksleivių amžių
STEAM centro laboratorijose pasineriama į tyrinėjimo ir programavimo pasaulį
STEAM centro laboratorijose moksleiviai atranda rudeninį gamtos pasaulį
STEAM centras puoselėja bendrystę su Sūduvos regiono mokyklomis
STEAM centro Mechatronikos/IT laboratorijoje vyksta robotų programavimo užsiėmimai
STEAM centro atstovai dalyvavo metodinio STEAM centro atidaryme Kaune
STEAM centras pristato šiųmetes naujienas
Atvyk į STEAM centro atvirų durų dieną
STEAM centras kviečia registruotis į užsiėmimus
Marijampolės STEAM centro komanda dalinosi gerąja patirtimi
STEAM centras kviečia pedagogus į mokymus
STEAM dienos stovykla: visą savaitę moksleiviai ugdėsi STEAM mokslo sričių kompetencijas
Marijampolės kolegijos ir STEAM centro komanda dalyvavo atvirų durų dienoje Kazlų Rūdoje
Marijampolės savivaldybės ugdymo įstaigos su tarptautiniais svečiais atvyksta į STEAM centrą
Gamtamokslinėje laboratorijoje moksleiviai atrado savo mėgstamiausius užsiėmimus
Marijampolės regioniniame STEAM atviros prieigos centre lankėsi LMNŠC atstovai
STEAM centre organizuotas renginys subūrė jaunuosius kūrėjus
Marijampolės STEAM centras kviečia į renginį, skirtą Motinos dienai paminėti
Marijampolės kolegijos bendrystė su regiono gimnazijomis – atveria galimybę pažinti STEAM ugdymą
Erasmus+ „STEAM Developing literacy“ projektas tęsiasi
STEAM centre galima atrasti nematomą mikropasaulį
Gamtamokslinis ugdymas vykdomas pasitelkiant eksperimentus
STEAM centre kompetencijas ugdosi ir mokytojai
STEAM centre apsilankantiems mokytojams pristatomos integruoto STEAM ugdymo galimybės
STEAM centro Gamtamokslinėje laboratorijoje vykstantys užsiėmimai nepalieka abejingų
Erasmus+ „STEAM Developing literacy“ projektas įgauna pagreitį
STEAM centre inovatyvų ugdymą patiria ir patys mažiausi
STEAM centre vyksta robotų idėjų įgyvendinimas
STEAM veiklas pažinti atvyksta ir įvairios įstaigos
STEAM centro Gamtamokslinėje laboratorijoje moksleiviai pasineria į augalų pasaulio tyrinėjimus
Marijampolės STEAM centro inovatyvus veiklų įtraukia moksleivius
STEAM centre atliekamos tęstinės veiklos, siekiant įgyvendinti didesnius STEAM ugdymo projektus
STEAM centre itin didelio moksleivių dėmesio susilaukia „Cheminės mozaikos“ kūrimas
Marijampolės regioninis STEAM atviros prieigos centras plečia bendradarbiavimą
STEAM centro Gamtamokslinėje laboratorijoje tyrinėjama su kelių tipų mikroskopais
STEAM centre lankėsi ir edukacijose dalyvavo Sūduvos krašto mokytojai
STEAM centre veiklos pritaikomos atsižvelgiant į mokykloje mokomą dalyką
STEAM centro užsiėmimuose dalyvauja ir mokyklų Erasmus+ programos moksleiviai
Kviečiame į STEAM centro užsiėmimus registruotis internetu
STEAM centre veiklos pritaikytos įvairaus amžiaus moksleiviams
STEAM centre vyksta robotų idėjų įgyvendinimas
STEAM centre pasineriama į nematomą mikropasaulį ir robotų modifikaciją
STEAM centre vykstančios veiklos ugdo erdvinį mąstymą ir tyrinėjimo įgūdžius
STEAM centre nuolatos vyksta skatinantys tirti, eksperimentuoti ir kurti užsiėmimai
Marijampolės regioniniame STEAM atviros prieigos centre atliekami ir tiriamieji darbai
Moksleiviai noriai sugrįžta į Marijampolės regioninį STEAM atviros prieigos centrą
STEAM centro laboratorijose užsiėmimus gali vesti ir patys mokytojai
KVIETIMAS: Marijampolės regioninio STEAM atviros prieigos centro 1-asis veiklos gimtadienis
STEAM atviros prieigos centro galimybes atranda ir regiono mokyklų svečiai iš užsienio
Derliaus šventėje „Sūduvos kraitė“ dalyvavo ir STEAM centras
STEAM centre moksleiviai atranda ugdymosi džiaugsmą visose laboratorijose
Marijampolės regioninį STEAM atviros prieigos centrą vėl užplūsta moksleiviai
Marijampolės kolegijos dėstytojai veda paskaitas STEAM centre
Marijampolės regioninio STEAM atviros prieigos centro veiklos apžvalga
Marijampolės regioninis STEAM atviros prieigos centras pasitinka pirmąjį veiklos rugsėjį
Marijampolės kolegijos studentai profesines kompetencijas ugdosi ir STEAM centre
Marijampolės regioniniame STEAM centre vyksta edukacinės veiklos
Marijampolės regioniniame STEAM centre vyksta pažintinės ekskursijos
Marijampolės regioniniame STEAM centre intensyvus laikas: vyksta pažintinės-edukacinės ekskursijos
Marijampolės STEAM centre prasidėjo pažintinės veiklos
Marijampolės kolegijoje atidarytas Marijampolės regioninis STEAM atviros prieigos centras
Respublikinis STEAM centrų tinklo atidarymas
Marijampolės regiono STEAM centro pristatymas švietimo įstaigų vadovams ir pedagogams
-
Vaida Pituškienė – centro vadovė, el. p. vaida.pituskiene@mkolegija.lt, tel. 8 600 09202
Eglė Vaičiūnė – administratorė, el. p. egle.vaiciune@mkolegija.lt, tel. 8 658 71692
Eglė Vaičiūnė – metodininkė, el. p. egle.vaiciune@mkolegija.lt
Indrė Difartaitė – laborantė, el. p. indre.difartaite@mkolegija.lt
Ilona Grybauskienė – metodininkė, el. p. ilona.grybauskiene@mkolegija.lt
Gražina Jurevičienė – metodininkė, el. p. grazina.jureviciene@mkolegija.lt
Evaldas Plečkaitis – metodininkas, el. p. evaldas.pleckaitis@mkolegija.lt
-
Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą.Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.
Projekto partneriai: visos šalies savivaldybės, valstybinės bendrojo ugdymo mokyklos, švietimo pagalbos įstaigos, kolegijos ir universitetai.
Projekto įgyvendinimo metu yra vykdomos šios veiklos:
- Gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonių ir įrangos įsigijimas;
- Gamtos mokslų ir technologijų dalykams mokyti įsigytų mokymo priemonių ir įrangos panaudojimo ugdymo procese metodikų parengimas;
- STEAM atviros prieigos centrų kūrimas.
Projektui įgyvendinti skirtos Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos – 24 065 118,47 eurų.
Projekto trukmė – 56 mėn. (2017 m. kovo 22 d. – 2021 m. gruodžio 31 d.).
Veikla ir rezultatai
Veikla „Gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonių ir įrangos įsigijimas“ pasibaigė. 672 šalies mokykloms, vykdančioms pradinio ugdymo programas, ir 533 mokykloms, vykdančioms pagrindinio ugdymo I pakopos programas, pristatytos visos projekte numatytos mokymo priemonės ir įranga.
Veikla „Gamtos mokslų ir technologijų dalykams mokyti įsigytų mokymo priemonių ir įrangos panaudojimo ugdymo procese metodikų parengimas“ pasibaigė. Parengta metodinė medžiaga mokytojams: sukurti pamokų veiklų 120 aprašų ir video medžiaga (27 aprašai 1-4 kl. gamtos pažinimo dalykui ir 93 aprašai 5–8 kl. gamtamokslinio ugdymo, technologijų ir integruotų informacinių technologijų bei matematikos dalykams), kuriuose patariama, kaip nupirktas priemones naudoti pamokose. Aprašai ir video medžiaga patalpinta adresu: http://www.vedlys.smm.lt/medziaga_mokytojams.html
Įgyvendinant veiklą „STEAM atviros prieigos centrų kūrimas“ kartu su partneriais (Alytaus kolegija, Marijampolės kolegija, Šiaulių universitetu, Panevėžio m. savivaldybe ir Panevėžio švietimo centru, Tauragės r. savivaldybe ir Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centru, Telšių r. savivaldybe ir Telšių švietimo centru, Utenos r. savivaldybe ir Utenos švietimo centru) Alytuje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose ir Utenoje bus sukurti 7 regioniniai STEAM atviros prieigos centrai. Centruose bus kuriamos standartizuotos (biologija-chemija, fizika-inžinerija, robotika-IT arba gamtamokslinė ir mechatroninė/IT ) ir specializuotos (atspindinčios konkrečios apskrities teritorijos specifiką) laboratorijos. Centruose numatoma organizuoti formaliojo ir neformaliojo ugdymo užsiėmimus, vaikų švietimo projektus, mokytojų kompetencijos tobulinimo seminarus. Projekto lėšomis centruose kuriamos laboratorijos bus aprūpintos priemonėmis ir įranga bei baldais, bus parengti centruose atliekamų tiriamųjų darbų aprašai.
Informaciją teikia: projekto vadovė Dalia Lėckaitė, el. p. dalia.leckaite@nsa.smm.lt, tel. +370 684 43 245; projekto administratorė Giedrė Daugirdienė, el. p. giedre.daugirdiene@nsa.smm.lt, tel. +370 684 43187; projekto finansininkė Vilma Mizeikienė, el. p. vilma.mizeikiene@nsa.smm.lt, tel. +370 658 20 984.
-
Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (toliau – LINEŠA) kartu su partneriais Vilniaus Universitetu, Klaipėdos Universitetu, VšĮ Mokslo ir inovacijų sklaidos centru, Panevėžio švietimo centru, Alytaus kolegija, Marijampolės kolegija, Telšių švietimo centru, Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centru bei Utenos švietimo centru įgyvendina projektą „STEAM centrų veiklos plėtra”, projekto kodas 10-016-P-0001. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (EGADP) lėšomis.
Projekto tikslas – sukurti efektyviai veikiantį STEAM centrų tinklą.
Pagrindinė veikla – sukurti mokinių ir mokytojų kompetencijų tobulinimo programą, įgyvendinančią STEAM ugdymo ekosistemą, paremtą įveiklintų STEAM ugdymo atviros prieigos centrų, sustiprinto STEAM mokyklų tinklo bei įgalintų STEAM ambasadorių (inovatyvių mokytojų) tinklaveika.
Projekto trukmė – iki 2026 metų balandžio 30 d.
Veiklos įgyvendinimui skirtas 7017524,73 Eur finansavimas.STEAM centrų veiklos plėtra tiesiogiai susijusi su Plėtros programos pažangos priemonės tikslu – sudaryti mokymuisi palankias sąlygas visose Lietuvos mokyklose, padėti mokiniams atskleisti savo potencialą ir gabumus, kad jie kuo sklandžiau prisitaikytų kintančioje aplinkoje, o vėlesniu etapu ir darbo rinkoje. Taip pat labai svarbu stiprinti mokytojų pasirengimą dirbti pagal atnaujintas bendrąsias programas naudojantis STEAM centrų metodine ir infrastruktūros pagalba.