-
Trumpai apie studijų programą
-
Studijų dalykai (nuolatinės studijos)
-
Studijų rezultatai
-
Priėmimo sąlygos
-
Studijų organizavimas
-
Studijos organizuojamos dviem formomis: nuolatinių ir ištęstinių.
Nuolatinės studijos – 3,5 m.
-
Studijų dalykai pagal grupes Kreditai (ECTS) 1 KURSAS 60 1 SEMESTRAS 30 Privalomieji dalykai 30 Studijų įvadas ir profesinė etika 3 Kibernetinės saugos pagrindai 6 Programavimas 6 Interneto technologijos 6 Fizika 3 Taikomoji matematika 6 2 SEMESTRAS 30 Privalomieji dalykai 27 Specialybės užsienio kalba 6 Inžinerinė ir kompiuterinė grafika 6 Programų sistemų inžinerija 6 Objektinis programavimas 3 Pažintinė praktika 6 Laisvai pasirenkami dalykai 3 2 KURSAS 60 3 SEMESTRAS 30 Privalomieji dalykai 27 Filosofija 6 Kompiuterių tinklai ir jų sauga 3 Elektrotechnika 6 Informacinės sistemos ir duomenų bazės 6 Programavimo praktika 6 Laisvai pasirenkami dalykai 3 4 SEMESTRAS 30 Privalomieji dalykai 27 Operacinės sistemos 3 Kompiuterių architektūra 3 Kibernetinis saugumas ir kriptografija 6 Programavimas PHP 3 Robotų mikrovaldiklių programavimo pagrindai 6 Kompiuterių tinklų ir kibernetinės saugos praktika 6 Laisvai pasirenkami dalykai 3 3 KURSAS 60 5 SEMESTRAS 30 Privalomieji dalykai 24 Sistemų testavimas ir kokybės užtikrinimas 6 Multimedija technologijos 6 Komunikacija paskirstytose sistemose 6 Kompiuterinių sistemų praktika 6 Pasirenkamieji dalykai 6 Aplikacijų kūrimas mobiliesiems įrenginiams 6 Interaktyvūs multimedijų komponentai 6 Įterptinės sistemos 6 6 SEMESTRAS 30 Privalomieji dalykai 30 Robotika 3 Baigiamoji praktika 6 Baigiamojo darbo rengimas 15 Pasirenkamieji dalykai 6 Geografinės IS 6 IT paslaugų valdymas pagal ITIL standartą 6 Dirbtinio intelekto pagrindai 6 -
Dalykinės kompetencijos ir studijų programos rezultatai (siekiniai)
Žinios ir jų taikymas:
- Nuosekliai paaiškinti pagrindinius faktus, sąvokas, teorijas ir matematinius metodus, susijusius su kompiuterių veikimu, kompiuterių technine ir programine įranga, jos savybėmis ir praktinio panaudojimo galimybėmis, kompiuterių komunikacija ir taikomaisiais sprendimais, kurie yra susiję su svarbiais istoriniais, dabartiniais ir galimais informatikos mokslų srities pokyčiais bei tendencijomis ateityje.
- Nuosekliai paaiškinti algoritmų sudarymo ir analizės principus, programavimo paradigmas, kalbas ir technologijas, žmogaus ir kompiuterio sąveikos principus, tipinius programinės įrangos gyvavimo ciklo etapus ir programinės įrangos kūrimo bei priežiūros metodus.
- Nuosekliai paaiškinti, kaip verslo, pramoninis, ekonominis ir socialinis kontekstas veikia profesinės veiklos praktiką, apibrėžiamą etikos normomis ir reglamentuojamą teisiniais reikalavimais, įskaitant duomenų apsaugą, intelektinės nuosavybės teises, sutartis, gaminių saugos, atsakomybės ir kitus susijusius klausimus.
- Taikyti informatikos mokslų žinias, kuriant saugius ir kitus aktualius kriterijus atitinkančius informatikos taikomuosius sprendimus aktualioms profesinės veiklos problemoms spręsti.
- Nuosekliai paaiškinti kompiuterinės ir kitos specializuotos skaitmeninės technikos kūrimo metodus, jos sandarą ir veikimo principus bei taikymą konkretiems uždaviniams spręsti.
Gebėjimai vykdyti tyrimus:
- Apibūdinti informatikos mokslų profesinės veiklos problemas skirtinguose abstrakcijos lygmenyse.
- Efektyviais metodais paruošti profesinės veiklos problemai spręsti reikalingus duomenis ir informaciją iš įvairių šaltinių.
- Efektyviais metodais išanalizuoti profesinės veiklos problemai spręsti reikalingus duomenis, informaciją ir sprendimus pagal įvairius kriterijus.
- Kritiškai įvertinti tyrimo metu surinktus duomenis, informaciją, rezultatus ir sprendimus, pateikiant argumentuotas išvadas ir rekomendacijas.
Specialieji gebėjimai:
- Taikyti aktualius informatikos ir elektronikos inžinerijos metodus, formuluojant ir sprendžiant įvairių sričių uždavinius.
- Parinkti programinę ir techninę įrangą, kuriant naujas ar tobulinant esamas sistemas.
- Tinkamai įgyvendinti specializuotą programinę įrangą kompiuterinėms sistemoms, taikant aktualius standartus, tipinius gyvavimo ciklo etapus ir projektų valdymo metodus.
- Įvertinti kompiuterines sistemas pagal našumo, saugumo ir patikimumo kriterijus.
- Planuoti ir tinkamai įgyvendinti kompiuterinių sistemų palaikymą ir plėtrą.
- Metodiškai parengti specifikaciją, projektą ar kitą dokumentaciją, reikalingą informatikos inžinerijos srities produktui arba paslaugai sukurti.
Bendrosios kompetencijos ir studijų programos rezultatai (siekiniai)
Socialiniai gebėjimai:
- Profesionaliai komunikuoti valstybine ir bent viena užsienio kalba su įvairiomis auditorijomis.
- Efektyviai dirbti komandose, laikantis profesinio, etinio elgesio ir socialinės atsakomybės principų ir taisyklių.
Asmeniniai gebėjimai:
- Sistemingai ir savarankiškai mokytis, siekiant nuolatinio asmeninio ir profesinio tobulėjimo.
- Savarankiškai, sistemingai ir atsakingai dirbti, imantis iniciatyvos ir prisiimant asmeninę atsakomybę.
- Demonstruoti kūrybingumą, sprendžiant profesinės veiklos uždavinius ir problemas.
-
Konkursinio balo sandara (pretenduojantiems 2025 metais)
Egzaminas Svertinis koeficientas Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Egzaminas arba metinis pažymys Informacinės technologijos arba Fizika, arba Biologija, arba Chemija, arba Geografija 0,2 Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais dalykais (bet toks, kurio einamaisiais metais
yra organizuojamas valstybinis brandos egzaminas)0,2 Stojantiesiems į programas, dėstomas anglų kalba, anglų kalbą būtina mokėti ne žemesniu nei B2 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis.
Konkursinio balo sandara (pretenduojantiems 2026 metais)
Egzaminas Svertinis koeficientas Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Egzaminas arba metinis pažymys Informacinės technologijos arba Fizika, arba Biologija, arba Chemija, arba Geografija, arba Inžinerinės technologijos 0,2 Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais dalykais (bet toks, kurio einamaisiais metais
yra organizuojamas valstybinis brandos egzaminas)0,2 Stojantiesiems į programas, dėstomas anglų kalba, anglų kalbą būtina mokėti ne žemesniu nei B2 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis.
Įgysiantiems vidurinį išsilavinimą 2024 metais ir vėliau:
Baigsiantiems mokyklą 2024 metais ir vėliau pagal mokslo ir studijų įstatymą į universitetus konkurso būdu priimami asmenys, turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą ir išlaikę ne mažiau kaip tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir stojančiojo pasirinktą egzaminą, kurių įvertinimų aritmetinis vidurkis turi prilygti pagrindiniam mokymosi pasiekimų lygiui.
Minimalūs reikalavimai stojant
Prašymų registracija ar prisijungimas per LAMA BPO (nuo birželio 1 d.)
-
Nuolatinės studijos Marijampolėje – 3,5 m.
Studijos vyksta darbo dienomis. Dažniausiai paskaitos prasideda nuo 9.00 val. ir baigiasi 16.00 val.
Per dieną vyksta ne daugiau keturių užsiėmimų.
Studijų programos kryptis
Studijų kalba
Studijų trukmė
Studijų kalba
Metinė studijų kaina
Informatikos mokslai
Lietuvių
Nuolatinės studijos – 3,5 m.
Lietuvių
2054 € už semestrą (2025 m.)
Rinkis vieną iš praktikos vietų
„Savo žinias studentams perteikia daug profesinės patirties turintys lektoriai, mokslų daktarai, docentai“.
– Vaida